
$12,899.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
At Berts Mega Mall we provide clear destination charges and transparent markup fees to make your purchase hassle‑free.
At Berts Mega Mall we provide clear destination charges and transparent markup fees to make your purchase hassle‑free.
The VX Limited HO is engineered for the modern water enthusiast who wants a blend of performance, comfort and technology.
| Status | NEW |
| Stock Number | YW250265B |
| Year | 2025 |
| Make | Yamaha WaveRunners |
| Model | VX Limited HO |
| Vehicle Type | Personal Watercraft |
| Category | 3‑Passenger |
| VIN | YAMA0777E525 |
| hours | 0 hours |
This watercraft delivers the performance of a high‑end model while maintaining ease of use for everyday adventures. Enjoy superior sound quality, advanced control systems, and thoughtful accessories that enhance every ride.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | YW250265B | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | VX® Limited HO | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YAMA0777E525 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 4-cylinder, 4-stroke, 1.9 Liter High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1898CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 11'1" |
| Width | 4'1" |
| Height | 3'11" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 18.5 gal |
| Storage Capacity | 30.1 gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 2.6 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 705 lbs |
| Features | |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen 4.3 in |
| Features | Molded Cooler Storage in Bow | Dual Mirrors | Watertight with USB & 12V Outlet with Accent Lighting | Footwell Drains | Deck Mats | Tow Hook | Maintanence-free Battery |
| Dry Weight | 705 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.