
$22,649.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
The 2026 Sea‑Doo FishPro Trophy 170 is the ultimate personal watercraft for serious anglers who demand precision and independence on every trip.
The 2026 Sea‑Doo FishPro Trophy 170 is the ultimate personal watercraft for serious anglers who demand precision and independence on every trip.
The Sea‑Doo FishPro Trophy 170 combines power, efficiency, and advanced fishing technology into a single vessel that excels in any water environment. Whether you’re hunting offshore or cruising lakeside, this PWC is engineered to give anglers the edge they need for successful trips.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B260032 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | FishPro™ Trophy 170 | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YDV33938L526 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 170 |
| Engine Power | 170 HP |
| Dimensions | |
| Length | 146.8" / 373 cm |
| Width | 49.6" / 126 cm |
| Height | 45.3" / 115 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 39.6 US gal / 149.9 L* (*Total storage capacity includes LinQ fishing cooler) |
| Weights | |
| Dry Weight | 898 lb / 407 kg |
| Electric | |
| Gauges | 7.6 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | BRP Premium Audio, iDF, iBR |
| Hull Type | ST3® Hull | Material: Fiberglass |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 898 lb / 407 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 170 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.