
$22,399.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
The 2026 RXP‑X is engineered for riders who demand the ultimate in power and precision on water. With a race‑ready chassis, an explosive 325 HP engine, and laser‑sharp handling, this model pushes your limits every time you hit the waves.
The 2026 RXP‑X is engineered for riders who demand the ultimate in power and precision on water. With a race‑ready chassis, an explosive 325 HP engine, and laser‑sharp handling, this model pushes your limits every time you hit the waves.
| Dimensions (inches / cm) | |
| Length | 130.6 / 332 |
| Width | 49.2 / 125 |
| Height | 44 / 111 |
| Capacities (US gal / L) | |
| Fuel Capacity | 18.5 / 70 |
| Storage Capacity | 40.6 / 154 |
| Weight (lb / kg) | |
| Dry Weight | 798 / 362 |
| Electrical Features | |
| Display | 10.25‑inch touchscreen (Tech package) |
| Audio System | BRP Premium Audio, iBR connectivity |
| Warranty | |
| Coverage | 1 year limited warranty from BRP |
This watercraft delivers a blend of raw power, precise control and comfort for both competitive racing and high‑energy recreational use. Whether you’re chasing buoys or exploring open waters, the Sea‑Doo RXP‑X offers an immersive experience that keeps adrenaline flowing.
The 2026 Sea‑Doo RXP‑X™ 325 Tech is the ultimate choice for riders who seek peak performance and uncompromising quality on water.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B260036 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | RXP-X™ 325 Tech, BRP Premium A, iBR Gulfstream Blue Premium | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 2-Passenger | |
| VIN | YDV38916A626 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 325 |
| Engine Power | 325 HP |
| Dimensions | |
| Length | 130.6" / 332 cm |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44" / 111 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 1 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 40.6 US gal / 153.7 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 798 lb / 362 kg |
| Electric | |
| Gauges | 10.25 in. Touchscreen Display (with Tech package) |
| Features | |
| Features | Tech Package, BRP Premium Audio, iBR |
| Hull Type | T3-R® Hull | Material: Fiberglass |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 798 lb / 362 kg approx. |
| Max Persons | 1 |
| Engine Power | 325 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.