
$15,599.00
Diamond Marine | East Haven, Connecticut
Experience the ultimate watercraft adventure with the 2026 Yamaha WaveRunner VX Cruiser HO featuring factory‑installed audio speakers for unbeatable sound quality on every ride.
Experience the ultimate watercraft adventure with the 2026 Yamaha WaveRunner VX Cruiser HO featuring factory‑installed audio speakers for unbeatable sound quality on every ride.
| Engine: | 1.9‑L 4‑Cylinder, 200 hp Jet Drive |
| Length: | 11′ 1″ |
| Width: | 4′ 1″ |
| Height: | 3′ 11″ |
| Dry Weight: | 783 lb |
| Fuel Type: | Gasoline |
| Condition: | New (0 engine hours) |
| Status: | Available for purchase immediately |
The 2026 Yamaha WaveRunner VX Cruiser HO with Audio is the perfect blend of power, comfort and cutting‑edge technology—ready to elevate your watercraft experience on every adventure.
| Sale Price | $15,599.00 | |
| Location | East Haven, Connecticut | |
| Condition | New | |
| Stock Number | 25134B | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | VX Cruiser® HO with Audio | |
| HIN | YAMA0073I526 | |
| Color | Nightshade with White | |
| Engine | 4 Cyl 4 Str 1.9L High Output | |
| Length | 11' 1" | |
| Horsepower | 200 | |
| Engine Hours | 0 | |
| Propulsion | Jet Drive | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 783 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 4'1" | |
| Height | 3'11" |
| Length | 11ft 1in |
| Engine Power | 200 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.