
Contact for Price
Dry Dock Marine Center | Angola, Indiana
The latest in high-performance personal watercraft from Yamaha is the 2026 WaveRunner JetBlaster PRO 3-Up, designed to deliver an unmatched riding experience for solo and group adventures on the water.
The latest in high-performance personal watercraft from Yamaha is the 2026 WaveRunner JetBlaster PRO 3-Up, designed to deliver an unmatched riding experience for solo and group adventures on the water.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Location | Angola, Indiana |
| Status | Available |
| Year | 2026 |
| Make | Yamaha WaveRunners |
| Model | JetBlaster PRO 3‑Up |
| Propulsion System | Jet Drive |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dried Weight | 545 lbs |
| Width | 3'9" |
| Height | 3'10" |
| Hull ID Number | YAMA0079J526 |
The 2026 Yamaha WaveRunner JetBlaster PRO 3‑Up combines cutting‑edge technology with ergonomic design to offer a thrilling, secure personal watercraft experience for both casual riders and performance enthusiasts.
| Location | Angola, Indiana | |
| Condition | New | |
| Stock Number | WR-93050758-1 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | JetBlaster PRO 3-Up | |
| Propulsion | Jet Drive | |
| Fuel Type | Regular Unleaded | |
| Dry Weight | 545 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 3'9" | |
| Height | 3'10" | |
| Hull Id Number | YAMA0079J526 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.