
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
Experience the pinnacle of watercraft performance with the Sea‑Doo GTX 170. This 2025 model delivers unmatched comfort and versatility for every adventure on the water.
The Sea‑Doo GTX combines spacious design, advanced technology, and powerful engine options to create unforgettable experiences. Choose from three engines that ...
[read more]Experience the pinnacle of watercraft performance with the Sea‑Doo GTX 170. This 2025 model delivers unmatched comfort and versatility for every adventure on the water.
The Sea‑Doo GTX combines spacious design, advanced technology, and powerful engine options to create unforgettable experiences. Choose from three engines that balance power with efficiency, ensuring you find the perfect match for your riding style.
| Location | Syracuse, Indiana |
| Status | New |
| Year | 2025 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTX 170 iBR & iDF |
| Length | 12 ft (365 cm) |
| Fuel Type | 87 octane |
| Dried Weight | 776 lb (352 kg) |
| Width | 49.2 in (125 cm) |
| Height | 44.9 in (114 cm) |
The Sea‑Doo GTX 170 is ready to take you on a ride above the water—where safety, performance, and comfort meet.
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2025 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ 170 iBR and iDF | |
| Length | 12' 0" | |
| Fuel Type | 87 octane | |
| Dry Weight | 776 lb / 352 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49,2" / 125 cm | |
| Height | 44,9" / 114 cm |
| Length | 12ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.