
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
The 2026 Sea‑Doo GTR 230 comes equipped with premium audio and the innovative iBR system for an unmatched riding experience.
Key highlights:
The 2026 Sea‑Doo GTR 230 comes equipped with premium audio and the innovative iBR system for an unmatched riding experience.
Key highlights:
Specifications:
| Location | Syracuse, Indiana |
| Status | Available |
| Condition | New |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTR 230 BRP Premium Audio, iBR |
| Length | 11 ft (3.35 m) |
| Width | 49.2 in (125 cm) |
| Height | 44.9 in (114 cm) |
| Dry Weight | 796 lb (361 kg) |
This 2026 Sea‑Doo GTR is ready for new adventures, offering powerful performance and modern amenities for water enthusiasts.
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTR™ 230 BRP Premium Audio, iBR | |
| Length | 11' 0" | |
| Dry Weight | 796 lb / 361 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 11ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.