
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
The 2026 Sea‑Doo GTR 230 iBR combines powerful performance with great value, making high‑performance watercraft more accessible than ever before.
The 2026 Sea‑Doo GTR 230 iBR combines powerful performance with great value, making high‑performance watercraft more accessible than ever before.
The 2026 Sea‑Doo GTR 230 iBR is a new model available now. Key specifications include:
| Location | Syracuse, Indiana |
|---|---|
| Condition | New |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTR 230 iBR |
| Length | 11′ 0″ (3.35 m) |
| Dry Weight | 776 lb / 352 kg |
| Status | Available |
| Width | 49.2″ / 125 cm |
| Height | 44.9″ / 114 cm |
This watercraft delivers serious power and playful control, making the 2026 Sea‑Doo GTR 230 iBR a standout choice for anyone seeking thrilling rides without compromising on value.
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTR™ 230 iBR | |
| Length | 11' 0" | |
| Dry Weight | 776 lb / 352 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 11ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.