
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
The 2026 Sea‑Doo GTX continues its legacy of premium comfort, refined performance, and bold style that transforms every ride into a weekend escape.
The 2026 Sea‑Doo GTX continues its legacy of premium comfort, refined performance, and bold style that transforms every ride into a weekend escape.
| 2026 Sea‑Doo GTX Specifications | |
|---|---|
| Location | Syracuse, Indiana |
| Status | Available |
| Condition | New |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTX 170 iBR and iDF |
| Length | 11′ 0″ (3.35 m) |
| Width | 49.2″ (125 cm) |
| Height44.9″ (114 cm) | |
| Dry Weight | 776 lb / 352 kg |
| Passenger Capacity: Up to 3 passengers | |
| Key Feature: Large swim platform with LinQ attachment points for accessories and towing gear. | |
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ 170 iBR and iDF | |
| Length | 11' 0" | |
| Dry Weight | 776 lb / 352 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 11ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.