
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
Discover the 2026 Sea‑Doo GTX 300 Tech Audio iDF iBR, a new model that keeps delivering on its legacy of premium comfort, refined performance, and bold style.
This watercraft is engineered for long‑distance rides while providing industry‑leading stability and control. Its high efficiency engine delivers world‑class acceleration so you can ...
[read more]Discover the 2026 Sea‑Doo GTX 300 Tech Audio iDF iBR, a new model that keeps delivering on its legacy of premium comfort, refined performance, and bold style.
This watercraft is engineered for long‑distance rides while providing industry‑leading stability and control. Its high efficiency engine delivers world‑class acceleration so you can enjoy every moment on the water.
Whether riding solo or with up to three passengers, the GTX 300 offers unmatched comfort seating and a large swim platform equipped with LinQ attachment points for accessories and gear.
The design is perfect for family fun, tow sports, or any adventure that demands both performance and style. Experience the freedom of a weekend escape every time you hit the waves.
| Location | Syracuse, Indiana |
|---|---|
| Condition | New |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTX 300 Tech Audio iDF iBR |
| Length | 11' 0" |
| Dry Weight | 848 lb / 385 kg |
| Status | Available |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ 300 Tech, Audio, iDF, iBR | |
| Length | 11' 0" | |
| Dry Weight | 848 lb / 385 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 11ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.