
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
Experience the 2026 Sea‑Doo GTX Limited 325 White Pearl Premium
The new 2026 Sea‑Doo GTX Limited redefines luxury on the water with a powerful 325 HP engine, advanced smart features, and premium comfort. Designed for long-distance touring, this high-performance personal watercraft offers an unmatched blend of power, stability, and style.
Experience the 2026 Sea‑Doo GTX Limited 325 White Pearl Premium
The new 2026 Sea‑Doo GTX Limited redefines luxury on the water with a powerful 325 HP engine, advanced smart features, and premium comfort. Designed for long-distance touring, this high-performance personal watercraft offers an unmatched blend of power, stability, and style.
This touring PWC is perfect for a variety of activities: long-distance rides, family fun, tow sports, or just enjoying the open water with friends. Its industry-leading stability combined with cutting‑edge technology ensures an exceptional experience every time you hit the waves.
| Location | Syracuse, Indiana |
|---|---|
| Condition | New |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTX Limited 325 White Pearl Premium |
| Length | 11′ 0″ (3.35 m) |
| Dry Weight | 849 lb / 385 kg |
| Status | Available |
| Width | 49.2″ / 125 cm |
| Height | 44.9″ / 114 cm |
The 2026 Sea‑Doo GTX Limited is the pinnacle of touring personal watercraft, combining a high-performance engine with luxury features to deliver an unforgettable adventure on any body of water.
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ Limited 325 White Pearl Premium | |
| Length | 11' 0" | |
| Dry Weight | 849 lb / 385 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 11ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.