
Contact for Price
Mau Marine | Okoboji, Iowa
Discover the new 2026 Sea-Doo GTI SE 170 Tech – a high‑performance personal watercraft that blends comfort and adventure into one sleek package.
Discover the new 2026 Sea-Doo GTI SE 170 Tech – a high‑performance personal watercraft that blends comfort and adventure into one sleek package.
| Vehicle Details | |
|---|---|
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTI SE 170 Tech, Audio, iDF, iBR |
| Year | 2026 |
| Performance & Dimensions | |
| Engine | Rotax 1630 ACE |
| Length | 10 ft 10″ (3.30 m) |
| Width | 49.2″ (125 cm) |
| Height | 44.9″ (114 cm) |
| Capacity & Features | |
| Maximum Passengers | 3 |
| Dry Weight | 761 lb / 345 kg |
| Fuel Type | Gasoline |
| Availability Status | |
| Status | New – Ready for sale in Okoboji, Iowa (Stock # W2603) |
The 2026 Sea‑Doo GTI SE is built to deliver a superior water sports experience. Whether you’re planning family outings, tow‑sport adventures or simply exploring lakeside waters, this model offers the perfect blend of power, stability and convenience.
| Location | Okoboji, Iowa | |
| Condition | New | |
| Stock Number | W2603 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTI™ SE 170 Tech, Audio, iDF, iBR | |
| Engine | Rotax 1630 ACE | |
| Length | 10' 10" | |
| Engine Hours | 1 | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 761 lb / 345 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 10ft 10in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.