
Contact for Price
Mau Marine | Okoboji, Iowa
The Sea‑Doo GTR 230 for the year 2026 combines powerful performance with an accessible price point, making high‑end watercraft riding more attainable than ever.
The Sea‑Doo GTR 230 for the year 2026 combines powerful performance with an accessible price point, making high‑end watercraft riding more attainable than ever.
| General Information | |
|---|---|
| Location | Okoboji, Iowa |
| Condition | New |
| Stock Number | W2577 |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTR 230 BRP Premium Audio, iBR |
| Technical Details | |
| Engine | Rotax 1630 ACE 230 |
| Hull ID Number | YDV27125K526 |
| Length | 10 ft 10″ (3.30 m) |
| Width | 49.2 in (125 cm) |
| Height | 44.9 in (114 cm) |
| Dry Weight | 796 lb / 361 kg |
| Propulsion | Single Outboard |
| Fuel Type | Gasoline |
| Status | Available |
This 2026 Sea‑Doo GTR 230 offers a blend of powerful performance, advanced technology, and practical features—perfect for both adrenaline seekers and casual riders alike.
| Location | Okoboji, Iowa | |
| Condition | New | |
| Stock Number | W2577 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTR™ 230 BRP Premium Audio, iBR | |
| HIN | YDV27125K526 | |
| Engine | Rotax 1630 ACE 230 | |
| Length | 10' 10" | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 796 lb / 361 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm | |
| Hull Id Number | YDV27125K526 |
| Length | 10ft 10in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.