
Contact for Price
Mau Marine | Okoboji, Iowa
Experience the next generation of watercraft with the Sea‑Do GTR 230. The 2026 model delivers powerful performance and premium features at a price that brings high‑end riding to more enthusiasts.
Experience the next generation of watercraft with the Sea‑Do GTR 230. The 2026 model delivers powerful performance and premium features at a price that brings high‑end riding to more enthusiasts.
The 2026 GTR blends robust torque and precise control, making it an ideal choice for both seasoned riders seeking adrenaline‑filled adventures and newcomers looking to explore smaller lakes with confidence. Its streamlined shape enhances stability while the high-output engine ensures you stay ahead of the wave.
| Location | Okoboji, Iowa |
|---|---|
| Condition | New |
| Stock Number | W2580 |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Do GTR 230 BRP Premium Audio, iBR |
| Engine | Rotax 1630 ACE™ – 230 HP |
| Length | 10' 10" |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dry Weight | 796 lb (361 kg) |
| Status | Available |
| Width | 49.2" (125 cm) |
| Height | 44.9" (114 cm) |
The Sea‑Do GTR 230 is ready to elevate your water adventures with unmatched power, advanced technology, and exceptional value.
| Location | Okoboji, Iowa | |
| Condition | New | |
| Stock Number | W2580 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTR™ 230 BRP Premium Audio, iBR | |
| HIN | YDV48292B626 | |
| Engine | Rotax 1630 ACE™ - 230 HP | |
| Length | 10' 10" | |
| Engine Hours | 1 | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 796 lb / 361 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 10ft 10in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.