
Contact for Price
Mau Marine | Okoboji, Iowa
Experience the thrill of water adventures with the brand‑new 2026 Sea‑Doo Spark for 3, powered by a robust Rotax 900 ACE engine and featuring an impressive 90‑horsepower conversion.
Experience the thrill of water adventures with the brand‑new 2026 Sea‑Doo Spark for 3, powered by a robust Rotax 900 ACE engine and featuring an impressive 90‑horsepower conversion.
| Model Overview | |
|---|---|
| Location | Okoboji, Iowa |
| Status | New & Available |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model Name | Spark for 3 Rotax 900 ACE – 90 HP Conversion with IBR and Audio |
| Dimensions & Performance | |
| Engine | Rotax 900 ACE (gas) |
| Length | 10′ 0″ (3.05 m) |
| Width | 46″ / 117 cm |
| Height | 41.6″ / 106 cm |
| Dry Weight | 457 lb / 207 kg |
| Propulsion Type | Single Outboard |
| Additional Details | |
| Stock Number | W2629 |
| Hull ID | N/A |
The 2026 Sea‑Doo Spark for 3 is engineered to bring excitement, convenience, and family fun wherever you go. Its powerful Rotax engine, spacious seating, and user‑friendly features make it the ultimate choice for spontaneous summer adventures.
| Location | Okoboji, Iowa | |
| Condition | New | |
| Stock Number | W2629 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™ for 3 Rotax® 900 ACE™ - 90 CONV with IBR and Audio | |
| Engine | Rotax 900 ACE | |
| Length | 10' 0" | |
| Engine Hours | 1 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 457 lb / 207 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 46" / 117 cm | |
| Height | 41.6" / 106 cm | |
| Hull Id Number | NA |
| Length | 10ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.