
$10,099.00
Marine World | Wichita, Kansas
The Sea‑Doo Spark Trixx for 3, powered by a robust 90 HP Rotax 900 ACE engine and featuring the intuitive Sea‑Doo Intelligent Brake & Reverse (iBR) system, is engineered to elevate every ride into an exhilarating performance experience.
This latest model, released in 2026, expands seating capacity to three passengers while maintaining a ...
[read more]The Sea‑Doo Spark Trixx for 3, powered by a robust 90 HP Rotax 900 ACE engine and featuring the intuitive Sea‑Doo Intelligent Brake & Reverse (iBR) system, is engineered to elevate every ride into an exhilarating performance experience.
This latest model, released in 2026, expands seating capacity to three passengers while maintaining a lightweight profile. The larger rear platform with integrated LinQ attachment points improves stability and offers extra storage space for gear or family fun.
The Spark Trixx’s advanced hull design, combined with a user-friendly digital display and iBR technology, makes it the ideal choice for anyone seeking high-performance watercraft that can handle both everyday cruising and daring tricks.
| Condition | NEW | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™Trixx for 3 Rotax® 900 ACE™ - 90 iBR | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™ - 90 |
| Engine Power | 90 HP |
| Dimensions | |
| Length | 120" / 305 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 42" / 107 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | 11.8 US Gal / 44.7 L (includes optional front bin) |
| Weights | |
| Dry Weight | 448 lb / 203 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | iBR |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 448 lb / 203 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 90 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.