
Contact for Price
US 27 Motorsports | St Johns, Michigan
Experience the thrill of a new level with the 2026 Sea‑Doo Spark Trixx for 1 featuring a powerful Rotax 900 ACE – 90 engine and optional iBR audio system.
Experience the thrill of a new level with the 2026 Sea‑Doo Spark Trixx for 1 featuring a powerful Rotax 900 ACE – 90 engine and optional iBR audio system.
| Year | 2026 |
|---|---|
| Model | Spark Trixx for 1 (Rotax 900 ACE – 90) |
| Engine Power | 90 HP |
| Length | 111″ / 283 cm |
| Width | 46″ / 117 cm |
| Height | 42″ / 107 cm |
| Dry Weight | 435 lb (197 kg) |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal (30 L) |
| Seating Capacity | 1 rider + optional seat for a second passenger |
| Storage Space | 11.8 US gal / 44.7 L (including front bin option) |
| Digital Display | 4.5″ iBR and audio interface (optional) |
| Warranty | 1‑year limited coverage on the watercraft |
The 2026 Sea‑Doo Spark Trixx for 1 delivers a playful, high-performance experience without compromising comfort or style—perfect for riders who want to stand out on the water.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | SEA141 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™ Trixx for 1 Rotax® 900 ACE™ - 90 iBR and Audio | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Seated | |
| VIN | YDV54265B626 | |
| Odometer | 0 | |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™ - 90 |
| Engine Power | 90 HP |
| Dimensions | |
| Length | 111" / 283 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 42" / 107 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 1 |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | 11.8 US Gal / 44.7 L (includes optional front bin) |
| Weights | |
| Dry Weight | 435 lb / 197 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | iBR and audio in option |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 435 lb / 197 kg approx. |
| Max Persons | 1 |
| Engine Power | 90 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.