
Contact for Price
US 27 Motorsports | St Johns, Michigan
Introducing the brand‑new Sea‑Doo Spark Trixx, a 2026 personal watercraft that redefines excitement on the water.
Introducing the brand‑new Sea‑Doo Spark Trixx, a 2026 personal watercraft that redefines excitement on the water.
| Engine Type | 900 ACE – 90, single‑motor |
| Horsepower | 90 HP |
| Dimensions | |
| Length | 111 in (283 cm) |
| width | 46 in (117 cm) |
| height | 42 in (107 cm) |
| Capacity & Storage | |
| Seating Capacity | 1 passenger |
| 7.9 gal (30 L) | |
| 11.8 gal (44.7 L) with optional front bin | |
| Weight | |
| Dry Weight | 435 lb (197 kg) |
| Features | |
| iBR and Audio Option | Available as an upgrade for enhanced connectivity. |
| Hull Type | Spark Hull, Polytec™ material for durability. |
| Warranty | A one‑year limited warranty covers the watercraft. |
The 2026 Sea‑Doo Spark Trixx is ready to take you from casual cruising to extreme water sports with a single upgrade in your riding experience.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | SEA140 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™ Trixx for 1 Rotax® 900 ACE™ - 90 iBR and Audio | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Seated | |
| VIN | YDV54263C626 | |
| Odometer | 0 | |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™ - 90 |
| Engine Power | 90 HP |
| Dimensions | |
| Length | 111" / 283 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 42" / 107 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 1 |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | 11.8 US Gal / 44.7 L (includes optional front bin) |
| Weights | |
| Dry Weight | 435 lb / 197 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | iBR and audio in option |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 435 lb / 197 kg approx. |
| Max Persons | 1 |
| Engine Power | 90 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.