
Contact for Price
US 27 Motorsports | St Johns, Michigan
The new Sea‑Doo Spark Trixx for 3 brings a fresh level of excitement to water adventures. Powered by the robust Rotax 900 ACE engine, this personal watercraft delivers 90 horsepower and cutting‑edge performance that appeals to thrill seekers and families alike.
The new Sea‑Doo Spark Trixx for 3 brings a fresh level of excitement to water adventures. Powered by the robust Rotax 900 ACE engine, this personal watercraft delivers 90 horsepower and cutting‑edge performance that appeals to thrill seekers and families alike.
This model is designed for versatility: whether you’re racing across open lakes or cruising around family-friendly coves, it offers stability and maneuverability. The spacious platform comfortably seats up to three passengers, making group outings effortless.
| General Information | |
|---|---|
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | Spark Trixx for 3 – Rotax 900 ACE, 90 HP iBR |
| Engine & Power | |
| Type | Rotax 900 ACE |
| Power | 90 HP |
| Dimensions (inches / cm) | |
| Length | 120" / 305 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 42" / 107 cm |
| Capacity & Storage | |
| Seating Capacity | 3 riders |
| Fuel Tank | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Bin (incl. optional front bin) | 11.8 US gal / 44.7 L |
| Weight & Performance | |
| Dry Weight | 448 lb / 203 kg |
| Electrical Features | |
| Display | 4.5‑inch digital gauge panel |
| Hull & Construction | |
| Hull Type | Spark hull made from Polytec material |
| Warranty | |
| Coverage | One‑year limited warranty on the watercraft |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | SEA143 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™Trixx for 3 Rotax® 900 ACE™ - 90 iBR | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YDV60879C626 | |
| Odometer | 0 | |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™ - 90 |
| Engine Power | 90 HP |
| Dimensions | |
| Length | 120" / 305 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 42" / 107 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | 11.8 US Gal / 44.7 L (includes optional front bin) |
| Weights | |
| Dry Weight | 448 lb / 203 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | iBR |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 448 lb / 203 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 90 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.