
Contact for Price
Surf City Marina Sales & Service | Surf City Marina | Ship Bottom, New Jersey
The Sea-Doo GTX Limited 325 Teal Metallic redefines waterborne luxury with a powerful 325 HP engine, advanced technology, and premium comfort. Designed for long-distance touring and family fun, this PWC delivers unmatched performance on every trip.
The Sea-Doo GTX Limited 325 Teal Metallic redefines waterborne luxury with a powerful 325 HP engine, advanced technology, and premium comfort. Designed for long-distance touring and family fun, this PWC delivers unmatched performance on every trip.
This model is built to offer a seamless blend of power, technology, and comfort. Whether you’re planning extended tours or family outings, the Sea-Doo GTX Limited 325 Teal Metallic provides reliable performance, intuitive controls, and luxurious amenities for an unforgettable water experience.
| Condition | NEW | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ Limited 325 Teal Metallic | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 325 |
| Engine Power | 325 HP |
| Dimensions | |
| Length | 135.9" / 345.1 cm |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 26.1 US gal / 98.9 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 849 lb / 385 kg |
| Electric | |
| Gauges | 10.25 in. Touchscreen Display |
| Features | |
| Features | Tech Package, audio, iDF, iBR |
| Hull Type | ST3® Hull | Material: Fiberglass |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 849 lb / 385 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 325 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.