Contact for Price
Performance East Inc. | Goldsboro, North Carolina
The latest 2025 Yamaha JetBlaster LTD is now available at Performance East located in Goldsboro, NC. This brand‑new personal watercraft offers advanced performance and modern features for riders who want the best on the water.
The latest 2025 Yamaha JetBlaster LTD is now available at Performance East located in Goldsboro, NC. This brand‑new personal watercraft offers advanced performance and modern features for riders who want the best on the water.
If the 2025 Yamaha JetBlaster LTD isn’t exactly what you’re looking for, revisit our inventory search. Performance East offers a wide selection of personal watercraft near Raleigh, NC.
Performance East Inc.| Location | Goldsboro | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | YAM98L425 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | Jetblaster LTD | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | Personal Watercraft | |
| VIN | US-YAMA3198L425 |
| Engine | |
| Engine Type | 3-cylinder, 4-stroke TR-1 High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1049CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 9'9" |
| Width | 3'9" |
| Height | 3'8" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 13.2 Gal |
| Storage Capacity | 8.8 Gal |
| Seating Capacity | 1-2 persons |
| Oil capacity | 3.4 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 600 lbs |
| Features | |
| Features | Connext Screen (in): 4.3 | Connext Screen Security | Drive Control: X(2step) | Drive Control/Low RPM Mode | Water-resistant Under-seat Storage | Reboarding Step | Foot Chocks |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen |
| Dry Weight | 600 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.