
$18,949.00
Performance East Inc. | Goldsboro, North Carolina
Discover the brand new 2026 Sea‑Doo FishPro Sport 170 with BRP Premium Audio, iDF and iBR at Performance East in Goldsboro, North Carolina.
This top‑performance personal watercraft features a powerful 1630 ACE™ engine delivering 170 horsepower for exhilarating rides on lakes, rivers or the coast. The spacious hull can seat up to three riders ...
[read more]Discover the brand new 2026 Sea‑Doo FishPro Sport 170 with BRP Premium Audio, iDF and iBR at Performance East in Goldsboro, North Carolina.
This top‑performance personal watercraft features a powerful 1630 ACE™ engine delivering 170 horsepower for exhilarating rides on lakes, rivers or the coast. The spacious hull can seat up to three riders comfortably while offering ample storage space and an efficient fuel capacity of 18.5 gallons.
The Sea‑Doo FishPro Sport 170 is available for immediate delivery in Goldsboro and the surrounding North Carolina region. Contact Performance East today to schedule a test ride or request more information.
| Location | Goldsboro | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | SD34G526 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | FishPro™ Sport 170 BRP Premium Audio, iDF, iBR | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | Personal Watercraft | |
| VIN | YDV02134G526 |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 170 |
| Engine Power | 170 HP |
| Dimensions | |
| Length | 146.8" / 373 cm |
| Width | 49.6" / 126 cm |
| Height | 45.3" / 115 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 39.6 US gal / 149.9 L* (*Total storage capacity includes LinQ fishing cooler) |
| Weights | |
| Dry Weight | 871 lb / 395 kg |
| Electric | |
| Gauges | 7.6 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | BRP Premium Audio, iDF, iBR |
| Hull Type | ST3® Hull | Material: Fiberglass |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 871 lb / 395 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 170 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.