
$22,549.00
Performance East Inc. | Goldsboro, North Carolina
Discover the brand‑new 2026 Sea‑Doo GTX Limited 325 Personal Watercraft at Performance East in Goldsboro, North Carolina. This high‑performance watercraft delivers 325 horsepower from a powerful 1630 ACE™ engine and is ready for adventure on lakes or rivers.
Key Details
Discover the brand‑new 2026 Sea‑Doo GTX Limited 325 Personal Watercraft at Performance East in Goldsboro, North Carolina. This high‑performance watercraft delivers 325 horsepower from a powerful 1630 ACE™ engine and is ready for adventure on lakes or rivers.
Key Details
Performance & Specs
Technology & Comfort
Awarded Warranty
If this Sea‑Doo GTX Limited 325 isn’t exactly what you’re looking for, revisit our search options. Performance East offers a wide selection of personal watercraft in North Carolina and is ready to help you find your perfect ride.
| Location | Goldsboro | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | SD98K526 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ Limited 325 Teal Metallic | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | Personal Watercraft | |
| VIN | YDV22798K526 |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 325 |
| Engine Power | 325 HP |
| Dimensions | |
| Length | 135.9" / 345.1 cm |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 26.1 US gal / 98.9 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 849 lb / 385 kg |
| Electric | |
| Gauges | 10.25 in. Touchscreen Display |
| Features | |
| Features | Tech Package, audio, iDF, iBR |
| Hull Type | ST3® Hull | Material: Fiberglass |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 849 lb / 385 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 325 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.