
$8,184.00
Buckeye Sports Center | Peninsula, Ohio
Yamaha WaveRunners – 2025 Jetblaster DLX 2‑Up
The latest 2025 model delivers all the excitement of a jet ski with no compromise on comfort or performance. Built for water fun, it features Yamaha’s RiDE® throttle system and a powerful TR-1 marine engine that offers sporty power while staying fuel efficient.
Yamaha WaveRunners – 2025 Jetblaster DLX 2‑Up
The latest 2025 model delivers all the excitement of a jet ski with no compromise on comfort or performance. Built for water fun, it features Yamaha’s RiDE® throttle system and a powerful TR-1 marine engine that offers sporty power while staying fuel efficient.
| Year | 2025 |
|---|---|
| Make & Model | Yamaha WaveRunner Jetblaster DLX 2‑Up |
| Engine Type | 1049 CC TR-1 Marine Engine (3‑cylinder, four‑stroke) |
| Propulsion System | Jet Drive |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Fuel Type | Gasoline |
| Length | 9 ft 9″ (2.97 m) |
| Width | 3 ft 9″ (1.14 m) |
| Height | 3 ft 8″ (1.13 m) |
| Dry Weight | 589 lb (267 kg) |
| Status | Available for Immediate Delivery |
This 2025 Yamaha Jetblaster DLX delivers a perfect blend of power, safety and convenience—ideal for families or solo riders looking to make the most out of their time on the water.
| Retail Price | $8,999.00 | |
| Sale Price | $8,184.00 | |
| Location | Peninsula | |
| Condition | New | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | N25152 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | Jetblaster DLX 2-Up | |
| Color | IMPULSE RED & BLACK | |
| Engine | 1049 CC TR-1 | |
| Length | 9' 9" | |
| Propulsion | Jet Drive | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 589 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 3'9" | |
| Height | 3'8" |
| Length | 9ft 9in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.