
$7,294.00
Buckeye Sports Center | Peninsula, Ohio
Discover the new Yamaha WaveRunners JetBlaster, a 2025 model that delivers exhilarating water adventures at an affordable price point.
Discover the new Yamaha WaveRunners JetBlaster, a 2025 model that delivers exhilarating water adventures at an affordable price point.
| 2025 Yamaha WaveRunner JetBlaster (Black & Space Blue) | |
|---|---|
| Engine Capacity | 1049 cc TR‑1 Marine Engine |
| Length | 9′ 9″ |
| Width | 3′ 9″ |
| Height | 3′ 8″ |
| Dry Weight | 575 lb |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Propulsion Type | Jet Drive |
| Fuel Type | Gasoline |
| Color Options | Black & Space Blue |
| Status | In Stock – New |
| Location | Peninsula |
| Stock Number | N25151 |
| Retail Price (Suggested) | $7,999.00 |
| Sale Price (Current Offer) | $7,294.00 |
The 2025 Yamaha WaveRunner JetBlaster combines performance, style and practicality to give you an unforgettable water‑craft experience while staying budget friendly.
| Retail Price | $7,999.00 | |
| Sale Price | $7,294.00 | |
| Location | Peninsula | |
| Condition | New | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | N25151 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | Jetblaster® | |
| Color | BLACK & SPACE BLUE | |
| Engine | 1049 CC TR-1 | |
| Length | 9' 9" | |
| Propulsion | Jet Drive | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 575 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 3'9" | |
| Height | 3'8" |
| Length | 9ft 9in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.