
$13,999.00
Buckeye Sports Center | Peninsula, Ohio
The new Yamaha Waverunner VX Cruiser delivers a personalized riding experience, featuring factory‑installed premium audio speakers that stay rugged and clear even on rough waves.
The new Yamaha Waverunner VX Cruiser delivers a personalized riding experience, featuring factory‑installed premium audio speakers that stay rugged and clear even on rough waves.
| Year | 2025 |
| Make | Yamaha WaveRunners |
| Model | VX Cruiser® |
| Color | White |
| Engine | 1098 cc TR‑1 HO |
| Length | 11′ 1″ |
| Width | 4′ 1″ |
| Height | 3′ 11″ |
| Dry Weight | 690 lb |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Propulsion | Jet Drive |
| Fuel Type | Gasoline |
| Condition | New |
| Availability | In Stock |
| Location | Peninsula |
| Stock Number | N25132 |
| Status | Available |
This 2025 Yamaha Waverunner VX Cruiser is ready for immediate delivery. Experience the best in marine performance, comfort, and sound quality—all built to last on any waterway.
| Sale Price | $13,999.00 | |
| Location | Peninsula | |
| Condition | New | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | N25132 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | VX Cruiser® | |
| Color | WHITE | |
| Engine | 1098 CC TR-1 HO | |
| Length | 11' 1" | |
| Propulsion | Jet Drive | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 690 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 4'1" | |
| Height | 3'11" |
| Length | 11ft 1in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.