
$13,499.00
Buckeye Sports Center | Peninsula, Ohio
The latest 2026 Yamaha Waverunners VX Deluxe delivers premium performance without breaking the bank.
The latest 2026 Yamaha Waverunners VX Deluxe delivers premium performance without breaking the bank.
| Year | 2026 |
| Make | Yamaha WaveRunners |
| Model | VX Deluxe |
| Color | Black & Red |
| Engine Size | 1049 CC TR1 HO |
| Length | 11' 1" |
| Width | 4' 1" |
| Height | 3' 11" |
| Hull Material | Fiberglass/Composite |
| Propulsion Type | Jet Drive |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dried Weight | 686 lbs |
| Status | Available |
| Location | Peninsula |
| Condition | New |
| Stock Number | N26120 |
| Availability | In Stock |
This Yamaha Waverunner offers a blend of cutting‑edge technology and rugged reliability, ready for any water adventure.
| Sale Price | $13,499.00 | |
| Location | Peninsula | |
| Condition | New | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | N26120 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha WaveRunners | |
| Model | VX® Deluxe | |
| Color | BLACK & RED | |
| Engine | 1049 CC TR1 HO | |
| Length | 11' 1" | |
| Propulsion | Jet Drive | |
| Hull Material | Fiberglass/Composite | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 686 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 4'1" | |
| Height | 3'11" |
| Length | 11ft 1in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.