$19,999.00
Water World Boat & Powersport | Medford, Oregon
Introducing the 2025 Sea‑Doo FishPro Trophy 170, a high-performance watercraft designed for serious anglers who demand precision and comfort on every trip.
Introducing the 2025 Sea‑Doo FishPro Trophy 170, a high-performance watercraft designed for serious anglers who demand precision and comfort on every trip.
The Rotax 1630 ACE – 170 hp engine delivers the most powerful naturally aspirated power unit ever installed on a Sea‑Doo watercraft. It offers top-end speed to reach fishing locations quickly while maintaining high fuel efficiency for all-day adventures.
| Model Information | |
|---|---|
| Year | 2025 |
| Make | Sea‑Doo |
| Engine Type | ROTAX 1630 ACE – 170 hp |
| Dimensions & Weight | |
| Dry Weight | 898 lb / 407 kg |
| Width | 49.6″ (126 cm) |
| Height | 45.3″ (115 cm) |
| Availability & Location | |
| Status | Available |
| Location | Medford, Oregon |
| MSRP | $20,699.00 | |
| Retail Price | $22,999.00 | |
| Sale Price | $19,999.00 | |
| Location | Medford, Oregon | |
| Condition | New | |
| Stock Number | YDV45238C525 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | FishPro™ Trophy 170 | |
| HIN | YDV45238C525 | |
| Engine | ROTAX 170 TRIPLE | |
| Horsepower | 170 | |
| Fuel Type | 87 octane | |
| Dry Weight | 898 lb / 407 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.6" / 126 cm | |
| Height | 45.3" / 115 cm |
| Engine Power | 170 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.