$19,924.00
Water World Boat & Powersport | Medford, Oregon
Discover the 2025 Sea‑Doo GTX Limited 325 in striking teal metallic, the ultimate watercraft for thrill seekers and comfort lovers alike.
Discover the 2025 Sea‑Doo GTX Limited 325 in striking teal metallic, the ultimate watercraft for thrill seekers and comfort lovers alike.
| Model Year | : 2025 |
| Make and Model | : Sea‑Doo GTX Limited 325 Teal Metallic |
| Engine Type | : Rotax ACE-325 |
| Horsepower | : 325 HP |
| Fuel Requirement | : 91 Octane |
| Duct Weight | : 849 lbs (385 kg) |
| Width | : 49.2 inches (125 cm) |
| Height | : 44.9 inches (114 cm) |
| Status | : Available |
| Location | : Medford, Oregon |
The Sea‑Doo GTX Limited 325 combines luxury, power, and advanced technology to deliver a five‑star riding experience every time.
| MSRP | $21,999.00 | |
| Retail Price | $21,999.00 | |
| Sale Price | $19,924.00 | |
| Location | Medford, Oregon | |
| Condition | New | |
| Stock Number | WW-85665985 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ Limited 325 Teal Metallic | |
| HIN | YDV43990C525 | |
| Engine | ROTAX 325 | |
| Horsepower | 325 | |
| Fuel Type | 91 octane | |
| Dry Weight | 849 lb / 385 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49,2" / 125 cm | |
| Height | 44,9" / 114 cm |
| Engine Power | 325 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.