$6,999.00
Power Motorsports | Sublimity, Oregon
Discover the 2025 Yamaha JetBlaster—an affordable watercraft that delivers exhilarating fun for families.
Discover the 2025 Yamaha JetBlaster—an affordable watercraft that delivers exhilarating fun for families.
| Vehicle Details | |
|---|---|
| Make | Yamaha |
| Model | Jetblaster® |
| Year | 2025 |
| hours Class | No hours (new) |
| Performance & Dimensions | |
| Engine Type | Yamaha TR-1® Marine Engine, 3‑cylinder four-stroke |
| Fuel Capacity | — |
| Dry Weight | 575 lbs (260 kg) |
| Dimensions & Size | |
| Length Overall | — |
| Breadth (Width) | 3'9" (1.14 m) |
| Height from Ground | 3'8" (1.12 m) |
| Pricing & Availability | |
| MSRP | $7,999.00 |
| Sale Price | $7,499.00 |
| Status | Available |
| Identification & Registration | |
| Stock Number | Y-89A525 |
| HIN (Vehicle ID) | US-YAMA3989A525 |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Location & Condition | |
| Dealer Location | Sublimity, Oregon |
| Condition | New |
| MSRP | $7,999.00 | |
| Sale Price | $6,999.00 | |
| Location | Sublimity, Oregon | |
| Condition | New | |
| Stock Number | Y-89A525 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | Jetblaster® | |
| HIN | US-YAMA3989A525 | |
| Fuel Type | Regular Unleaded | |
| Dry Weight | 575 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 3'9" | |
| Height | 3'8" |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.