
$9,499.00
Power Motorsports | Sublimity, Oregon
2026 Yamaha Waverunners Jetblaster DLX 2‑Up
This high-performance jet ski delivers maximum fun without compromise. Equipped with the advanced RiDE® throttle system, it offers seamless control for every water adventure.
2026 Yamaha Waverunners Jetblaster DLX 2‑Up
This high-performance jet ski delivers maximum fun without compromise. Equipped with the advanced RiDE® throttle system, it offers seamless control for every water adventure.
| 2026 Yamaha JetBlaster DLX 2-Up (New) | |
|---|---|
| Location | Sublimity, Oregon |
| Condition | New |
| Stock Number | Y-09H526 |
| Year | 2026 |
| Make | Yamaha |
| Model | JetBlaster DLX 2‑Up |
| HIN | US-YAMA1709H526 |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dried Weight | 589 lbs |
| Status | Available |
| Width | 3'9" |
| Height | 3'8" |
This jet ski is ready for immediate delivery, offering an exceptional blend of performance and convenience for any water enthusiast.
| Sale Price | $9,499.00 | |
| Location | Sublimity, Oregon | |
| Condition | New | |
| Stock Number | Y-09H526 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | JetBlaster DLX 2-Up | |
| HIN | US-YAMA1709H526 | |
| Fuel Type | Regular Unleaded | |
| Dry Weight | 589 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 3'9" | |
| Height | 3'8" |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.