$9,499.00
Power Motorsports | Sublimity, Oregon
The 2026 Yamaha JetBlaster DLX 2‑Up delivers unparalleled fun without compromise.
The 2026 Yamaha JetBlaster DLX 2‑Up delivers unparalleled fun without compromise.
| 2026 Yamaha JetBlaster DLX 2‑Up Specifications | |
|---|---|
| Make | Yamaha |
| Model | JetBlaster DLX 2-Up |
| Year | 2026 |
| Engine Type | TR‑1® Marine Engine (three-cylinder, four-stroke) |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dry Weight | 589 lb. |
| Width | 3′9″ (1.14 m) |
| Height | 3′8″ (1.10 m) |
| Status | Available for sale |
This Yamaha JetBlaster DLX 2‑Up combines advanced marine technology with everyday convenience, making it an ideal choice for anyone looking to enjoy high-performance watercraft on a budget.
| Sale Price | $9,499.00 | |
| Location | Sublimity, Oregon | |
| Condition | New | |
| Stock Number | Y-30K526 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | JetBlaster DLX 2-Up | |
| HIN | US-YAMA2330K526 | |
| Fuel Type | Regular Unleaded | |
| Dry Weight | 589 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 3'9" | |
| Height | 3'8" |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.