
$15,599.00
Power Motorsports | Sublimity, Oregon
Explore the 2026 Yamaha VX Cruiser HO with built‑in audio, a high-performance watercraft that delivers both power and premium sound.
The cruiser comes equipped with factory-installed Yamaha speakers designed for marine use. These robust units withstand spray, vibration, and temperature changes while providing clear, vibrant ...
[read more]Explore the 2026 Yamaha VX Cruiser HO with built‑in audio, a high-performance watercraft that delivers both power and premium sound.
The cruiser comes equipped with factory-installed Yamaha speakers designed for marine use. These robust units withstand spray, vibration, and temperature changes while providing clear, vibrant music even at top speeds.
| Vehicle Information | |
|---|---|
| Make | Yamaha |
| Model | VX Cruiser HO with Audio |
| Year | 2026 |
| Status | New |
| Technical Data | |
| Dry Weight | 783 lbs |
| Width | 4'1" |
| Height | 3'11" |
| Identification | |
| HIN | US-YAMA2105A626 |
| Stock Number | Y-05A626 |
| Fuel & Location | |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Location | Sublimity, Oregon |
| Sale Price | $15,599.00 | |
| Location | Sublimity, Oregon | |
| Condition | New | |
| Stock Number | Y-05A626 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | VX Cruiser® HO with Audio | |
| HIN | US-YAMA2105A626 | |
| Fuel Type | Regular Unleaded | |
| Dry Weight | 783 lbs | |
| Status | Available | |
| Width | 4'1" | |
| Height | 3'11" |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.