$8,998.00
Redline Powersports | Redline Commonwealth | Prince George, Virginia
Experience the next level of water adventure with the Sea‑Doo Spark Trixx, a brand new 3‑passenger personal watercraft that delivers thrilling performance and eye‑catching style.
Experience the next level of water adventure with the Sea‑Doo Spark Trixx, a brand new 3‑passenger personal watercraft that delivers thrilling performance and eye‑catching style.
The combination of a high‑output Rotax engine, intelligent controls, and a hull designed for speed makes this watercraft ideal for riders who want to push boundaries while enjoying unmatched comfort. Whether you’re tearing around sandbars or pulling off spectacular reverse donuts, the Sea‑Doo Spark Trixx delivers every moment with precision.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B64369 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™ Trixx for 3 Rotax® 900 ACE™ - 90 iBR and Audio | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YDV64369F525 |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™- 90 |
| Displacement | 899 cc |
| Cooling System | Closed-Loop Cooling System (CLCS) |
| Engine Power | 90 hp |
| Fuel Type | 87 octane |
| Intake Design | Naturally aspirated |
| Drivetrain | |
| Reverse | Electronic iBR® |
| Throttle | System: iTC™ (Intelligent Throttle Control) System |
| Chassis | |
| Exhaust | D-Sea-BeI™ System |
| Dimensions | |
| Length | 120" / 305 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 42" / 107 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | Glove Box: 0.71 US gal / 2.68 L | Front Bint: 11 US gal / 42 L (Optional) | Total: 11.8 US Gal / 44.7 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 457 lb / 207 kg |
| Weight | Capacity: 495 lb / 225 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5'' Digital Display |
| Features | |
| Features | Slim seat, 1-up freestyle seat, Seat strap (For 3 only), iBR® - Intelligent Brake & Reverse, Extended VTS™ (Variable Trim System) |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 457 lb / 207 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 90 hp |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.