
$14,099.00
Redline Powersports | Redline Commonwealth | Prince George, Virginia
A brand‑new 2026 Sea‑Doo GTI SE is ready to take you on unforgettable water adventures. This high‑performance personal watercraft delivers the largest platform in its class, giving you ample space and comfort whether you're cruising a lake or exploring coastal waves.
A brand‑new 2026 Sea‑Doo GTI SE is ready to take you on unforgettable water adventures. This high‑performance personal watercraft delivers the largest platform in its class, giving you ample space and comfort whether you're cruising a lake or exploring coastal waves.
The GTI SE comes with a one‑year limited warranty from BRP, covering all major components of the watercraft.
This new Sea‑Doo is ready for your next adventure—experience unmatched comfort and cutting‑edge technology on the water today.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B57817 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTI™ SE 130 iBR Tech, Audio, iDF, iBR | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YDV57817C626 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 130 |
| Engine Power | 130 HP |
| Dimensions | |
| Length | 130.7" / 332 cm |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 40.3 US gal / 152.8 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 761 lb / 345 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | Tech Package, audio, iDF, iBR |
| Hull Type | GTI® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 761 lb / 345 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 130 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.