
$9,499.00
Redline Powersports | Redline Commonwealth | Prince George, Virginia
Discover the 2026 Sea‑Doo Spark Trixx for 1 – a high-performance personal watercraft that redefines excitement on the waves.
Discover the 2026 Sea‑Doo Spark Trixx for 1 – a high-performance personal watercraft that redefines excitement on the waves.
The 2026 Sea‑Doo Spark Trixx offers an unmatched combination of power, agility, and user-friendly design – perfect for riders who want to stand out on the water. Its advanced features make it a top choice among personal watercraft enthusiasts seeking both speed and style.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B39938 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™ Trixx for 1 Rotax® 900 ACE™ - 90 iBR | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 1-Passenger, Seated | |
| VIN | YDV39938A626 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™ - 90 |
| Engine Power | 90 HP |
| Dimensions | |
| Length | 111" / 283 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 42" / 107 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 1 |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | 11.8 US Gal / 44.7 L (includes optional front bin) |
| Weights | |
| Dry Weight | 425 lb / 193 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | iBR |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 425 lb / 193 kg approx. |
| Max Persons | 1 |
| Engine Power | 90 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.