$13,586.00
Team Winnebagoland Marine Center | Oshkosh, Wisconsin
Discover the all‑new 2025 Yamaha GP HO™ – a high‑performance personal watercraft that lets you ride at your own pace while enjoying crystal clear sound, advanced controls, and unmatched durability.
Discover the all‑new 2025 Yamaha GP HO™ – a high‑performance personal watercraft that lets you ride at your own pace while enjoying crystal clear sound, advanced controls, and unmatched durability.
| Condition & General Info | ||
|---|---|---|
| New | Stock Number: 2369 | Year: 2025 |
| Make / Model | ||
| Yamaha GP HO™ | Personal Watercraft – 3‑Passenger Category | |
| VIN & Engine Hours | ||
| YAMA3054H425 | 0 hours | |
| Engine Details | ||
| Type: | 4‑Cylinder, 4‑Stroke – 1.9 L High Output Yamaha Marine Engine | |
| Displacement: | 1898 cc | |
| Fuel Type: | Regular Unleaded | |
| Dimensions (Length / Width / Height) | ||
| 11’ | 4'1" | 3'11" |
| Capacities | ||
| Fuel Capacity: | 18.5 gal | |
| Storage Capacity: | 28.4 gal | |
| Seating Capacity: | 1‑3 persons | |
| Oil Capacity | ||
| 2.6 L | ||
| Weights (Dry) | ||
| 714 lbs | ||
| Additional Features | ||
| Reverse Assist Mode | Bluetooth Capable | Text/Call notifications | Drive Control / Low RPM Mode | Electric Trim System | Performance Auto Trim | Molded Cooler Storage in Bow | Steering Adjustment | Water‑Resistant Under-Seat Storage | Reboarding Step | ||
The 2025 Yamaha GP HO™ combines cutting‑edge technology, premium audio experience, and robust engineering to deliver an exhilarating watercraft that’s ready for both everyday adventures and competitive performance.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2369 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | GP HO™ | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YAMA3054H425 | |
| Engine Hours | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 4-cylinder, 4-stroke, 1.9 Liter High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1898CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 11' |
| Width | 4'1" |
| Height | 3'11" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 18.5 Gal |
| Storage Capacity | 28.4 Gal |
| Seating Capacity | 1-3 persons |
| Oil capacity | 2.6 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 714 lbs |
| Features | |
| Features | Reverse Assist Mode | Bluetooth Capable | Text/Call notifications | Drive Control/Low RPM Mode | Electric Trim System | Performance Auto Trim | Molded Cooler Storage in Bow | Steering Adjustment | Water-resistant Under-seat Storage | Reboarding Step |
| Dry Weight | 714 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.