$11,799.00
Team Winnebagoland Marine Center | Oshkosh, Wisconsin
Experience the ultimate family adventure on the water with the 2025 Yamaha JetBlaster LTD. This fully loaded personal watercraft delivers unmatched excitement and performance for riders of all ages.
Experience the ultimate family adventure on the water with the 2025 Yamaha JetBlaster LTD. This fully loaded personal watercraft delivers unmatched excitement and performance for riders of all ages.
The Yamaha TR‑1® HO Engine, a 3‑cylinder, 4‑stroke high output marine engine with a displacement of 1049 cc, provides top-tier power, superior fuel efficiency and unmatched reliability.
| General Information | |
| Condition: | New |
| Stock Number: | 2309 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Yamaha |
| Model: | Jetblaster LTD |
| Vehicle Type: | Personal Watercraft |
| Engine Details | |
| Type: | 3‑Cylinder, 4‑Stroke TR‑1 High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement: | 1049 cc |
| Fuel Type: | Regular Unleaded |
| Dimensions (Length x Width x Height) | |
| L: | 9' 9" |
| W: | 3' 9" |
| H: | 3' 8" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity: | 13.2 gal |
| Storage Capacity: | 8.8 gal |
| Seating Capacity: | 1–2 persons |
| Weight | |
| Dry Weight: | 600 lb |
| Additional Features | |
| Description: |
Connext 4.3” Screen with Security X(2‑step) Drive Control & Low RPM Mode Water‑resistant Under‑Seat Storage Reboarding Step and Foot Chocks |
| Fuel Gauge Type: | Connext Screen |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 2309 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Yamaha | |
| Model | Jetblaster LTD | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YAMA2062A525 | |
| Engine Hours | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 3-cylinder, 4-stroke TR-1 High Output Yamaha Marine Engine |
| Displacement | 1049CC |
| Fuel Type | Regular Unleaded |
| Dimensions | |
| Length | 9'9" |
| Width | 3'9" |
| Height | 3'8" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 13.2 Gal |
| Storage Capacity | 8.8 Gal |
| Seating Capacity | 1-2 persons |
| Oil capacity | 3.4 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 600 lbs |
| Features | |
| Features | Connext Screen (in): 4.3 | Connext Screen Security | Drive Control: X(2step) | Drive Control/Low RPM Mode | Water-resistant Under-seat Storage | Reboarding Step | Foot Chocks |
| Fuel Gauge Type | Connext Screen |
| Dry Weight | 600 lbs approx. |
| Max Persons | 1 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.