$398,000.00
Mastercraft Boats of Utah | Page, AZ
| Condition | New |
| Stock Number | 3MC25059 |
| Year | 2025 |
| Make | MasterCraft |
| Model | XStar 23 |
| Vehicle Type | Boat |
| Category | Bowrider |
| VIN | MBCYKDZ2A525 |
| Dimensions | |
|---|---|
| Length | 23'7" (7.19 m) |
| Height | 11'1" (3.38 m) |
| Beam | 102" (2.59 m) |
| Draft | 31.5" (0.80 m) |
| Interior Width | 85" (2.16 m) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 86 gal (325.5 L) |
| Seating Capacity | 16 persons |
| Storage Volume | 98 cu ft (2.78 m³) |
| Maxim ... | |
| Condition | New |
| Stock Number | 3MC25059 |
| Year | 2025 |
| Make | MasterCraft |
| Model | XStar 23 |
| Vehicle Type | Boat |
| Category | Bowrider |
| VIN | MBCYKDZ2A525 |
| Dimensions | |
|---|---|
| Length | 23'7" (7.19 m) |
| Height | 11'1" (3.38 m) |
| Beam | 102" (2.59 m) |
| Draft | 31.5" (0.80 m) |
| Interior Width | 85" (2.16 m) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 86 gal (325.5 L) |
| Seating Capacity | 16 persons |
| Storage Volume | 98 cu ft (2.78 m³) |
| Maximum Load | Ballast 3,775 lb (1,712 kg) / 2,200 lb (998 kg) |
| Weights | |
| Dry Weight | 7,600 lb (3,447 kg) |
| Features | |
| Hull Design | Vector Drive |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 3MC25059 | |
| Year | 2025 | |
| Make | MasterCraft | |
| Model | XStar 23 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | MBCYKDZ2A525 |
| Dimensions | |
| Length | Boat: 23'7" (7.19 M) |
| Height | Boat: 11'1" (3.38 M) |
| Beam | 102" (2.59 M) |
| Draft | 31.5" (.80 M) |
| Width | Interior: 85" (2.16 M) |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 86 Gal (325.5 L) |
| Seating Capacity | 16 Persons |
| Storage Capacity | 98 Cu Ft (2.78 Cu M) |
| Weight, Maximum Capacity | Ballast: 3,775 Lbs (1,712 Kg) | 2,200 Lbs (998 Kg) |
| Weights | |
| Weight | 7,600 Lbs (3,447 Kg) |
| Features | |
| Hull Type | Vector Drive |
| Beam | 8ft 6in |
| Max Weight Capacity | Ballast: 3,775 Lbs (1,712 Kg) | 2,200 Lbs (998 Kg) approx. |
| Max Persons | 16 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.