Contact for Price
Spicer's Boat City | Houghton Lake, MI
The new Evotti 721CS delivers an unrivaled blend of innovation, performance and style. Every inch is crafted with premium materials and modern design details that elevate your time on the water.
The new Evotti 721CS delivers an unrivaled blend of innovation, performance and style. Every inch is crafted with premium materials and modern design details that elevate your time on the water.
The 721CS’s precision hull design provides a quick plane, smooth ride in chop and responsive handling. Whether you’re wakeboarding, waterskiing or tubing, the boat delivers power and stability.
| Dimensions & Capacity | |
|---|---|
| Total Length | 24' 5” (with ladder) |
| Overall Length | 21’ (tube) | Deck: 23’ 6’’ |
| Beam | 8’ 6’’ |
| Fuel & Seating | |
| Fuel Capacity | 50 gallons |
| Seating Capacity | 11 persons |
| Engine Power | |
| Power | 250 HP (single 4‑stroke) |
| Weight | |
| Dry Weight | Minimum 2,700 lbs – Maximum 3,100 lbs |
The 2026 Evotti 721CS is the ultimate luxury pontoon for those who demand style and performance in one package. Enjoy effortless adventures on any waterway with a boat that’s built to impress.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | SO100295 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Evotti | |
| Model | 721CS | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Pontoon | |
| VIN | EVT00131K526 | |
| Freight prep | 2,399 | |
| Color | Black/Pearl White | |
| Engine Power | 0 | |
| LOA (Length) | 21 ft | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Overall Length | W/ Ladder: 24' 5" |
| Length | 21' | Tube: 21' 0" | Deck: 23' 6" |
| Beam | 8' 6" |
| Dimensions | Tube Diameter: 24" |
| Capacities | |
| Fuel Capacity | 50 gal |
| Seating Capacity | 11 Persons |
| Weights | |
| Dry Weight | Min: 2,700 lbs | Max: 3,100 lbs |
| Engine | |
| Engine Power | 250 HP |
| Length | 21ft 0in |
| Dry Weight | Min: 2,700 lbs | Max: 3,100 lbs approx. |
| Max Persons | 11 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.