$59,999.00
Spicer's Boat City | Houghton Lake, MI
Discover the 2026 Four Winns H2 Freedom – a 22‑foot sport boat that blends power, comfort and versatility for every on‑water adventure.
Discover the 2026 Four Winns H2 Freedom – a 22‑foot sport boat that blends power, comfort and versatility for every on‑water adventure.
The 2026 H2 Freedom is freshly built (new condition) for buyers looking for premium performance, modern styling and reliable craftsmanship in one exceptional sport boat. Whether you’re planning family outings or high‑speed water activities, the Four Winns H2 Freedom delivers a balanced mix of power, comfort and versatility that stands out on any lake or coastal waters.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | BF00187326 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Four Winns | |
| Model | H2 Freedom | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Sport Boat | |
| VIN | PFWFZ259I526 | |
| Freight prep | 1499 | |
| Color | Navy w/ White Stripe | |
| Engine Power | 0 | |
| LOA (Length) | 22 ft | |
| Propulsion Type | Powered |
| Dimensions | |
| Overall Length | 22' (6.7 m) |
| Beam | 8'5" (2.54 m) |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 12 persons (9 CE) |
| Fuel Capacity | 40 Gal (151 L) |
| Weights | |
| Weight | 4400 lbs (1995 kg) |
| Length | 22ft 0in |
| Max Persons | 12 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.