$117,995.00
New Jersey Outboards | Bayville, New Jersey
Discover the ultimate in luxury and performance with the AquaPatio 235 SBC, a premium pontoon boat from Godfrey Pontoons that delivers unmatched comfort on both saltwater and rough water adventures.
Discover the ultimate in luxury and performance with the AquaPatio 235 SBC, a premium pontoon boat from Godfrey Pontoons that delivers unmatched comfort on both saltwater and rough water adventures.
| Model | AquaPatio 235 SBC (2025) |
|---|---|
| Length | 23' 9" |
| Beam | 8 ft. 6 in. |
| Engine | Yamaha VF250LA Outboard (4‑stroke) |
| Horsepower | 250 HP |
| Hull Material | Aluminum |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dried Weight | 3,115 lbs. |
| Status | Available – Bayville, New Jersey |
With the AquaPatio 235 SBC you gain a pontoon that blends luxury seating, robust construction, and comprehensive warranties into one unforgettable watercraft. Embrace saltwater adventures with confidence—because when it comes to pontoons, this is the only brand offering an unmatched lifetime under‑deck guarantee.
| Sale Price | $117,995.00 | |
| Location | Bayville, New Jersey | |
| Condition | New | |
| Stock Number | AP2502 | |
| Year | 2025 | |
| Make | Godfrey Pontoons | |
| Brand | AquaPatio | |
| Model | AquaPatio 235 SBC | |
| HIN | GDY79418A525 | |
| Color | Sage | |
| Engine | Yamaha VF250LA Outboard Engine | |
| Length | 23' 9" | |
| Beam | 8ft. 6in. | |
| Horsepower | 250 | |
| Transmission | Four Stroke | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Aluminum | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 3115 | |
| Status | Available |
| Length | 23ft 9in |
| Beam | 8ft 0in |
| Engine Power | 250 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.