$46,995.00
Buckeye Sports Center | Huron, Ohio
Discover the 2020 Regency 230 DL3 – a luxury pontoon boat that elevates every outing on the water. Designed for family fun and friends’ entertainment, this model blends high performance with stylish comfort.
Discover the 2020 Regency 230 DL3 – a luxury pontoon boat that elevates every outing on the water. Designed for family fun and friends’ entertainment, this model blends high performance with stylish comfort.
Specifications Snapshot:
| Year | 2020 |
| Makeshift Model | Regency 230 DL3 |
| Length | 25 ft (7.62 m) |
| Beam | 8′6″ (2.59 m) |
| Engine Power | MERCURY 150 hp outboard |
| Hull Type | Triple‑tube pontoon |
| Status | Available – pre‑owned, in stock. |
This Regency pontoon offers a seamless blend of speed, safety, and style. Perfect for those who demand top performance without compromising on luxury or comfort.
| Retail Price | $49,995.00 | |
| Sale Price | $46,995.00 | |
| Location | Huron | |
| Condition | Pre-Owned | |
| Availability | In Stock | |
| Stock Number | U25034 | |
| Year | 2020 | |
| Make | Regency | |
| Model | 230 DL3 | |
| HIN | BUJ52646J920 | |
| Color | WHITE & BLACK | |
| Engine | MERCURY 150 | |
| Length | 25' 0" | |
| Beam | 8' 6" | |
| Horsepower | 150 | |
| Engine Hours | 184 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Triple tube | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 3235 | |
| Status | Available | |
| Width | Deck: 8' 6'' | Package: 8' 6'' | |
| Height | Package: 8' 8'' |
| Length | 25ft 0in |
| Beam | 8ft 6in |
| Engine Power | 150 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.