Contact for Price
Buckeye Sports Center | Huron, Ohio
Discover the 2026 Barletta Boats C24M Cabrio 24M, a premium cruiser that blends luxury, performance, and versatility for water enthusiasts.
Discover the 2026 Barletta Boats C24M Cabrio 24M, a premium cruiser that blends luxury, performance, and versatility for water enthusiasts.
| 2026 Barletta Boats C24M Cabrio 24M Specs | |
|---|---|
| Location | Huron |
| Status | New & Available |
| Year | 2026 |
| Make | Barletta Boats |
| Model | Cabrio 24M |
| HIN | BDF26279H526 |
| Color | Bohemian Blue & Matte Black |
| Engine | Mercury 250L 4S |
| Length | 25' 2" |
| Beam | 8' 5" |
| Horsepower | 250 hp |
| Propulsion | Single Outboard |
| Hull Material | Triple tube |
| Fuel Type | Gasoline |
| Dry Weight | 3,194 lbs |
| Down Payment Required | 20% |
This Barletta C24M delivers an unmatched combination of comfort, technology, and rugged construction—perfect for adventurous days on the water or relaxed evenings under a starlit sky.
| Retail Price | $126,134.00 | |
| Location | Huron | |
| Condition | New | |
| Stock Number | H26007 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Barletta Boats | |
| Model | Cabrio 24M | |
| HIN | BDF26279H526 | |
| Color | Bohemian Blue & Matte Black | |
| Engine | Mercury 250L 4S | |
| Length | 25' 2" | |
| Beam | 8' 5" | |
| Horsepower | 250 | |
| Propulsion | Single Outboard | |
| Hull Material | Triple tube | |
| Fuel Type | Gas | |
| Dry Weight | 3194 | |
| Status | Available | |
| Percentage down | 20 |
| Length | 25ft 2in |
| Beam | 8ft 5in |
| Engine Power | 250 |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.