Contact for Price
Marine Products | Salt Lake City, UT
Introducing the 2026 SUPRA SA 575
This brand‑new bowrider delivers unmatched performance and luxury on water. Powered by a robust 6.2 L Ford Raptor 575 supercharged engine, it produces an impressive 510 horsepower for thrilling rides.
Introducing the 2026 SUPRA SA 575
This brand‑new bowrider delivers unmatched performance and luxury on water. Powered by a robust 6.2 L Ford Raptor 575 supercharged engine, it produces an impressive 510 horsepower for thrilling rides.
Key Specifications:
| Status | : NEW |
| Stock Number | : 1SU2611 |
| Year | : 2026 |
| Make & Model | : Supra SA 575 |
| Vehicle Type | : Boat – Bowrider |
| VIN | : ISRSX059L526 |
| Engine | : 575 Supercharged Raptor (6.2 L) |
| Propulsion System | : V‑Drive Powered |
| Length Overall (LOA) | : 22 ft 5 in |
| Beam (Width) | : 8 ft 5 in |
| Engine Power | : 510 HP |
| Fuel Type | : Gasoline |
| Maximum Capacity | : 15 persons |
| Fuel Tank Capacity | : 67 gal |
The 2026 SUPRA SA 575 combines powerful propulsion, advanced features, and spacious accommodations to offer a superior boating experience for enthusiasts of all kinds.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | 1SU2611 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Supra | |
| Model | SA 575 | |
| Vehicle Type | Boat | |
| Category | Bowrider | |
| VIN | ISRSX059L526 | |
| Engine | 575 Supercharged Raptor | |
| Propulsion | V-Drive | |
| LOA (Length) | 22 ft 5 in | |
| Beam (Width) | 8 ft 5 in | |
| Propulsion Type | Powered | |
| Engine Power | 510 HP | |
| Fuel Type | Gas | |
| Max Persons | 15 | |
| Fuel Capacity | 67 gal |
| Length | 22ft 5in |
| Beam | 8ft 5in |
| Engine Power | 510 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.