
$22,399.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
2026 Sea‑Doo RXP‑X 325
The Sea‑Doo RXP‑X 325 Tech, BRP Premium A, iBR Gulfstream Blue Premium is engineered for riders who demand peak performance. This new personal watercraft delivers race‑tested power and precise handling to push every limit.
2026 Sea‑Doo RXP‑X 325
The Sea‑Doo RXP‑X 325 Tech, BRP Premium A, iBR Gulfstream Blue Premium is engineered for riders who demand peak performance. This new personal watercraft delivers race‑tested power and precise handling to push every limit.
| Condition | |
| New | |
| Year | 2026 |
|---|---|
| Make | Sea‑Doo |
| Model | RXP‑X 325 Tech, BRP Premium A, iBR Gulfstream Blue Premium |
| Type | 1,630 ACE™ – 325 |
| Power | 325 HP |
| Length | 130.6” / 332 cm |
| Width | 49.2” / 125 cm |
| Height | 44” / 111 cm |
| Sitting Capacity | 1 (plus optional seat) |
| Fuel Tank | 18.5 US gal / 70 L |
| Water Storage | 40.6 gal / 153.7 L |
| Dry Weight | 798 kg |
| Coverage | One‑year limited warranty from BRP. |
This 2026 Sea‑Doo RXP‑X is the ultimate choice for adrenaline seekers and watercraft enthusiasts looking to dominate open waters with unmatched power, advanced technology, and top‑notch handling.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B260069 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | RXP-X™ 325 Tech, BRP Premium A, iBR Gulfstream Blue Premium | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 2-Passenger | |
| VIN | YDV54780C626 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 325 |
| Engine Power | 325 HP |
| Dimensions | |
| Length | 130.6" / 332 cm |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44" / 111 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 1 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 40.6 US gal / 153.7 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 798 lb / 362 kg |
| Electric | |
| Gauges | 10.25 in. Touchscreen Display (with Tech package) |
| Features | |
| Features | Tech Package, BRP Premium Audio, iBR |
| Hull Type | T3-R® Hull | Material: Fiberglass |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 798 lb / 362 kg approx. |
| Max Persons | 1 |
| Engine Power | 325 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.