
$22,299.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
Experience the thrill of the 2026 Sea‑Doo RXT‑X 325 in Gulfstream Blue Premium – a personal watercraft that delivers unmatched speed, power and control for offshore adventures.
Experience the thrill of the 2026 Sea‑Doo RXT‑X 325 in Gulfstream Blue Premium – a personal watercraft that delivers unmatched speed, power and control for offshore adventures.
The Sea‑Doo RXT‑X 325 is engineered for riders who demand adrenaline, control and reliability in one powerful package. Whether chasing speed or enjoying a long-distance cruise, this watercraft offers the confidence and performance needed across all offshore conditions.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B260034 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | RXT-X™ 325 Gulfstream Blue Premium | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YDV41347A626 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 1630 ACE™ - 325 |
| Engine Power | 325 HP |
| Dimensions | |
| Length | 135.8" / 345 cm |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 45.3" / 115 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 18.5 US gal / 70 L |
| Storage Capacity | 26.1 US gal / 98.9 L |
| Weights | |
| Dry Weight | 842 lb / 382 kg |
| Electric | |
| Gauges | 10.25 in. Touchscreen Display |
| Features | |
| Features | BRP Premium Audio, iBR |
| Hull Type | ST3® Hull | Material: Fiberglass |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 842 lb / 382 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 325 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.