
$6,999.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
Discover the Sea‑Doo Spark 2026, a two–passenger personal watercraft engineered for lightness and excitement on any body of water.
Discover the Sea‑Doo Spark 2026, a two–passenger personal watercraft engineered for lightness and excitement on any body of water.
The 2026 Sea‑Doo Spark offers an unbeatable combination of power, agility, and user‑friendly features for anyone looking to enjoy the water without hassle. Experience effortless towing, intelligent braking, and plenty of room for adventure – all in a lightweight package that’s ready when you are.
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B260046 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™ for 2 Rotax® 900 ACE™- 60 iBR | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 2-Passenger | |
| VIN | YDV50982B626 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™ - 60 |
| Engine Power | 60 HP |
| Dimensions | |
| Length | 111" / 283 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 41.6" / 106 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 2 |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | 11.8 US Gal / 44.7 L (includes optional front bin) |
| Weights | |
| Dry Weight | 428 lb / 194 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | iBR |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 428 lb / 194 kg approx. |
| Max Persons | 2 |
| Engine Power | 60 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.