
$9,399.00
Bert's Mega Mall | Covina, California
The 2026 Sea‑Doo Spark is a lightweight personal watercraft designed for spontaneous summer adventures and family fun on the water.
The 2026 Sea‑Doo Spark is a lightweight personal watercraft designed for spontaneous summer adventures and family fun on the water.
| General Information | |
|---|---|
| Condition | New |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | Spark for 3 Rotax 900 ACE - 90 CONV with iBR |
| Vehicle Type | Personal Watercraft |
| Category | Three‑Passenger |
| Engine & Performance | |
| Engine Type | Rotax 900 ACE - 90 |
| Power Output | 90 HP |
| Dimensions (inches / cm) | |
| Length | 120" / 305 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 41.6" / 106 cm |
| Capacities | |
| Sitting Capacity | 3 |
| Fuel Tank | 7.9 US gal (30 L) |
| Storage Bin | 11.8 US gal (44.7 L) including optional front bin |
| Weight | |
| Dry Weight | 448 lb (203 kg) |
| Electric System | |
| Display | 4.5‑inch digital gauge panel |
| Hull & Build | |
| Hull Type | Spark hull made from Polytec material |
| Warranty | |
| One‑year limited warranty covering the watercraft. | |
| Condition | NEW | |
| Stock Number | B260080 | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | Spark™ for 3 Rotax® 900 ACE™ - 90 CONV with IBR | |
| Vehicle Type | Personal Watercraft | |
| Category | 3-Passenger | |
| VIN | YDV60743C626 | |
| Odometer | 0 |
| Engine | |
| Engine Type | 900 ACE™ - 90 |
| Engine Power | 90 HP |
| Dimensions | |
| Length | 120" / 305 cm |
| Width | 46" / 117 cm |
| Height | 41.6" / 106 cm |
| Capacities | |
| Seating Capacity | 3 |
| Fuel Capacity | 7.9 US gal / 30 L |
| Storage Capacity | 11.8 US Gal / 44.7 L (includes optional front bin) |
| Weights | |
| Dry Weight | 448 lb / 203 kg |
| Electric | |
| Gauges | 4.5 in. Digital Display |
| Features | |
| Features | Convenience Package with iBR |
| Hull Type | Spark® Hull | Material: Polytec™ |
| Warranty | |
| Warranty | BRP limited warranty covers the watercraft for one year. |
| Dry Weight | 448 lb / 203 kg approx. |
| Max Persons | 3 |
| Engine Power | 90 HP |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.