
Contact for Price
Main Channel Marina | Syracuse, Indiana
The 2026 Sea‑Doo GTX 170 continues to set the standard for personal watercraft with top-tier comfort, refined performance and a bold design that turns every ride into an escape.
The 2026 Sea‑Doo GTX 170 continues to set the standard for personal watercraft with top-tier comfort, refined performance and a bold design that turns every ride into an escape.
The GTX 170 delivers industry‑leading stability, powerful performance, and fuel efficiency all in one package. It comfortably seats up to three passengers and features a large swim platform equipped with LinQ attachment points for easy storage of accessories.
| Location | Syracuse, Indiana |
|---|---|
| Condition | New |
| Year | 2026 |
| Make | Sea‑Doo |
| Model | GTX 170 Tech, Audio, iDF, iBR |
| Length | 11' 0" |
| Dry Weight | 796 lb / 361 kg |
| Status | Available |
| Width | 49.2" / 125 cm |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Location | Syracuse, Indiana | |
| Condition | New | |
| Year | 2026 | |
| Make | Sea-Doo | |
| Model | GTX™ 170 Tech, Audio, iDF, iBR | |
| Length | 11' 0" | |
| Dry Weight | 796 lb / 361 kg | |
| Status | Available | |
| Width | 49.2" / 125 cm | |
| Height | 44.9" / 114 cm |
| Length | 11ft 0in |
Payment calculations are just estimates. Rates and terms vary day to day. Not an agreement, informational purposes only. Contact dealer for current rates, terms, and payment plans, etc.
Advertised pricing excludes applicable taxes title and licensing and are subject to change without notice. Pricing may exclude any added parts, accessories or installation unless otherwise noted. Sale prices include all applicable offers. Not all options listed available on pre-owned models. Contact dealer for details.